«Вовк зиму не з’їв» (поки що).

В НППП «Синьогора» проведено моніторинг біорізноманіття на постійному маршруті «на гору Ріпна» - від 650 до 1250 м ВНРМ. ❄️З врахуванням максимально теплих кліматичних умов в лютому 2024 року, сніговий покрив зберігся лише з висоти 1200 м над рівнем моря. 🌾Трав’яний покрив в лісових екосистемах переважно зелений (мохи, ожина, ожика, папороті, осоки, злакові тощо), розпочала вегетацію кремена біла – до висоти 800 м, розпочала цвітіння ліщина – до висоти 1000 м.
🐾Активність фауни підтверджується наявністю слідів життєдіяльності оленя благородного, косулі, кабана, ведмедя, рисі, куниці, білки, глухаря, орябка, куріпки, бобра. 🧐Візуально спостерігали за кабанами, глухарями (готуються до токовища), орябками.

Новини

В НПП «Синьогора» питання охорони лісів від пожеж з року в рік є дуже важливим і знаходиться на постійному контролі працівників служби державної охорони.

Погожі весняні дні, відпочинок у лісі, вечір біля вогнища - один з найкращих вихідних днів. Та мало хто знає, що 99% всіх лісових пожеж, які виникають у лісах трапляються саме з вини населення. Це не загашене вогнище, недопалок кинутий на суху траву, випалювання сухої трави на сільськогосподарських угіддях - це пожежі, від яких вогонь часто перекидається на лісові масиви.

  • Охорона