Міжнародна співпраця

Міжнародна співпраця Національного природного парку «Синьогора» тільки починає формуватися – шукаємо варіанти для реєстрації в міжнародних природоохоронних товариствах та для участі в міжнародних проєктах.

 Розпочалася міжнародна співпраця парку з підписанням Меморандуму про взаєморозуміння та співпрацю з Франкфуртським зоологічним товариством (Українська Карпатська програма) щодо покращення управління та ефективності роботи НПП «Синьогора», а також – для підтримки на високому рівні прихильного ставлення до парку місцевого населення і територіальних громад. В 2022 році в рамках цієї співпраці парк отримав більше десятка смартфонів з програмою SMART, яка дає можливість комп’ютеризувати наукову та природоохоронну діяльність, а також – більше десяти фотопасток для реєстрації диких тварин з необхідним для їх роботи устаткуванням.

 Також в парку створено ініціативну групу з залучення міжнародного гранту (проєкту) для організації Прикарпатського туристичного шляху «Синьогора – Шепіт». Цей шлях буде проходити територіями Національних природних парків Верховинський, Карпатський, «Синьогора», Черемоський, вздовж території природного заповідника «Горгани», а також – через зимовий курорт «Буковель».

Суть проєкту – влаштувати відповідний туристичний маршрут і дорогу для автомобілів за цим маршрутом.