Як добратись

Автобусом

 Безпосередньо до адміністрації та готелю парку можна доїхати з автостанції 3 міста Івано-Франківськ (в. Гетьмана Мазепи, 120) з такими годинами відправлення: 8:20, 10:20, 11:00, 12:50, 14:50 (крім неділі), 15:50 (крім суботи), 17:20, 18:30, 20:00. Час в дорозі – в середньому 90 хвилин.

Автобус проїжджає через такі населені пункти: Лисець, Богородчани, Підгір’я, Дзвиняч, Солотвин, Раковець, Кривець, Яблунька, Пороги, Гута і Стара Гута. Відповідно з цих населених пунктів теж можна добратися до парку.

Автомобілем

Найбільш комфортним способом потрапити в НПП «Синьогора» є автомобіль, а відстані з основних міст наступні:

  • з Івано-Франківська – 60 км (1год 10 хв);
  • з Києва – 655 км (8 год 40 хв);
  • з Тернополя – 194 км (3 год)
  • зі Львова – 325 км (5 год)
  • з Рівного – 334 км (5 год 5 хв)
  • з Луцька – 323 км (5 год 10 хв)
  • з Ужгорода – 322 км (5 год)
  • з Чернівців – 182 км (3 год)

Туристичні та рекреаційні об’єкти розташовані на відстані до 15 км (резиденція Президента України – 2 км) від адміністрації НПП «Синьогора», а добиратися до більшості з них треба пішки. Проїзд легкового автомобіля на територію парку можливий на відстань близько 10 км. 

Потягом

Потягом теж можна доїхати тільки до міста Івано-Франківськ:

  • зі Львова; 
  • з Рахова;
  • зі Стрия;
  • з Чернівців;
  • з усіх інших станцій – через вище названі пункти.

Розклад поїздів на станції Івано-Франківськ – за посиланням https://www.uz.gov.ua/passengers/timetable/?station=23000&by_station=1.

Літаком

Літаком  можна добратися тільки до аеропорту міста Івано-Франківськ, але це буде доступно після відміни воєнного стану. 

Як поводитися в парку, щоб зберегти природу?

  1. Які місця можна відвідувати мандрівникам?
    Ми проклали територією нашого парку спеціальні маршрути та облаштували зони відпочинку, аби мандрівникам було зручно і безпечно насолоджуватись природою. Будь ласка, дотримуйтесь цих маршрутів і ви уникнете зайвих ризиків та небезпечних ситуацій.
  2. Місця де можна розпалювати багаття?
    Ми облаштували спеціальні місця для вогню на територіях, які призначені для відпочинку. Розпалювати вогнища в інших місцях заборонено законом і може завдати непоправної шкоди лісам. Лісові пожежі дуже важко гасити, не кажучи вже про те, що під час них гине місцева фауна.
  3. Куди подіти сміття?
    Віримо, що ви не ті, хто може дозволити собі залишити сміття просто посеред лісу. Якщо ви мандруєте нашими стежками, ми просимо збирати сміття в пакет і викинути його в спеціальний бак після повернення. Сміттєві баки зазвичай розміщені на початку маршрутів. Особливо будемо вдячні, якщо ви при нагоді заберете сміття, яке залишили після себе менш свідомі мандрівники.
  4. Правила поведінки у випадку зустрічі з тваринами?
    Переважна більшість диких тварин уникають зустрічі з людиною. Тому, просуваючись по лісі, іноді варто давати знати про свою присутність, голосно розмовляючи, перегукуючись, ніби попереджаючи тварин і даючи їм можливість піти. Однак, якщо ви все ж зустріли дику тварину необхідно без паніки та різких рухів позадкувати від неї.
  5. Які дії нам найбільше не подобаються і порушників чекають штрафи?
    Люди, які свідомо їдуть до нас з метою щось зрубати, зруйнувати чи когось застрелити, перебувають під нашим особливим контролем. В нас не можна рубати дерев, крім зон, де цим займаються організовано. В нас не можна полювати і заходити на нашу територію з вогнепальною зброєю. Те саме стосується і вилову риби в річках. Хочете рибки? Замовте її собі в одному з наших ресторанів. І не рвіть, будь ласка, квітів та лікарських рослин на території нашого парку. Нехай тішать людське око на природі, а не в’януть в пластикових стаканчиках.