Волонтерам

Прибирання русла і берегів річки Бистриця Солотвинська

 

Дата початку проекту: 01 травня кожного року.

 Суть проекту: Весняний паводок на Бистриці Солотвинська щорічно зносить зі всієї території парку багато природного (дерева, гілки, дрібнозем тощо) та пластикового матеріалу (сміття), який забруднює річку, сповільнює стік води та сприяє виникненню повеней. Прибирання суттєво покращить гідрологічний режим річки та забезпечить майже 300 тисяч місцевих жителів питною водою.

 Результат проекту: Чисті і впорядковані русла і береги річки Бистриця Солотвинська.

Косіння полонин парку і заготівля сіна для диких тварин

 

01 липня кожного року.

 Суть проекту: Косіння полонин парку (Боревка, Велика Лопушна, Дощина, Лисиця, Лопушна, Наймин, Плаєк, Ріпна, Середня, Станимир, Черешеньки) на сумарній площі 43,9 га потрібне для збереження природного їх біорізноманіття – в протилежному випадку можуть мати місце антропогенні зміни їх біорізноманіття, в тому числі і поширенням не місцевих (інтродукованих чи інвазійних) видів. А збирання в копиці (заготівля) сіна внаслідок косіння дозволить диким тваринам успішно пережити зиму.

 Результат проекту: Контроль і збереження природного біорізноманіття полонин парку та заготівля сіна для диких тварин.

Відновлення популяції модрини європейської в парку

 

 01 квітня кожного року.

 Суть проекту: Популяція модрини європейської в парку практично відсутня через ведення лісового господарства в попередні роки виключно на ялину європейську. Посів насіння модрини, зібраного з насіннєвих дерев в парку, та посадка сіянців цієї породи з під намету лісу (дичок) дозволить суттєво збільшити популяцію модрини та забезпечить природну її участь в екосистемах парку.

 Результат проекту: Збільшення популяцію модрини європейської в екосистемах парку.

Штучні годівниці для птахів парку

 

 01 листопада кожного року.

 Суть проекту: Штучні годівниці для птахів парку потрібні в кількості 36 штук (12 штук для малих птахів, 12 – для середніх птахів, 12 – для великих птахів) для збереження природного їх біорізноманіття та достатньої кількості – в протилежному випадку можуть мати місце антропогенні зміни їх біорізноманіття, в тому числі і поширенням не місцевих (інтродукованих чи інвазійних) видів.

 Результат проекту: Контроль і збереження природного біорізноманіття птахів парку.