На г.Сивуля (1836 м)

Екостежка Пішохідний маршрут
 • Складність

  вище середньої
 • Протяжність

  18 км. (в одну сторону)
 • Тривалість

  7 год
 • АС с. Стара Гута-початок маршруту

  img

  Наша захоплююча подорож розпочнеться з кінцевої автобусної зупинки. Тут знаходяться два магазини, в яких  Ви зможете придбати собі їжу чи напитки.

  (Якщо Ви подорожуєте автомобілем, то можете проїхати до полонини Лисиця, що знаходиться за 4,5 км від АС Стара Гута і вже звідти розпочати піший маршрут.)

  Мандруючи нашими маршрутами Ви зможете сповна насолодитись казковими пейзажами, чистим карпатським повітрям наповненим ароматами цілющих трав та квітів, а також посмакувати джерельною водою. Але це згодом, а зараз  починаємо рухатись по маршруту, прямуючи на південний захід.

   

 • Річка Кузьминець Великий

  img

  Вже пройшовши перший кілометр маршруту вдалині буде виднітись наша гостроверха красуня – Сивуля. Далі, рухаємось дорогою до річки Кузьминець Великий, переходимо через міст, з правої сторони є місце для відпочинку з альтанкою, мангалом та місце для встановлення наметів. Тут Ви зможете відновити сили та продовжити рух. 

 • Водоспад «Малий Кузьминець»

  img

  Вже через 500 м буде дерев’яний місточок, який проходить через річку Малий Кузьминець. Якщо перед цим мостом звернути на стежку ліворуч й пройти нею 20м, то можна побачити гарний водоспад висотою 5 м. Також тут є мангал та альтанка. Помилувавшись красою водоспаду, повертаємось на дорогу та продовжуємо рухатись по маршруту.

 • г. Журавлева Клива

  img

  Приблизно через 2,5 км з правого боку буде г. Журавлева Клива (1061м) .

  Також тут є місце для відпочинку з альтанкою, мангалом та місце для встановлення наметів. Біля альтанки є колодязь з  джерельною водою, де Ви зможете втамувати спрагу та запастись водою до наступного джерела. 

 • Полонина Лисиця

  img

  Наступні 1,5 км проходимо милуючись навколишньою красою. І ось ми вже й підійшли до невеликої галявини урочища Лисиця, де з лівої сторони знаходиться рекреаційне місце, мисливський будинок, є чудове місце для встановлення наметів, кемпінг альтанки та мангал. Також тут легкий спуск до річки.

 • Урочище Межиріки

  img

  Трішки відпочивши, продовжуємо рух по маршруту і насолоджуємось  по ліву й праву сторони сінокосами. Далі, праворуч потічки з підніжжя хребта Студеного, а зліва лісопункт «Межиріки» (руїни) наближаємось до потока, який знаходиться теж ліворуч.

 • Дорога направо і вгору на г. Сивуля.

  img

  Доходимо до полонини Рущина. І вже тут Ви зможете набратись сил перед підйомом на г.Сивуля. Тут побачите звідки бере початок річка Бистриця. 

   Під Сивулею є руїни сторожки – вартового приміщення на старому польсько – чеському кордоні.

   

 • Підйом на г. Сивуля

  img

   Під Сивулею є руїни сторожки – вартового приміщення на старому польсько – чеському кордоні.

  Направо піднімаємось на г.Сивуля

  І ось тут, коли ми вже піднялись на вершину, отримуємо максимальне задоволення від краси величних Карпат.

   

Протягом всієї екскурсії на маршруті слід дотримуватися наступних правил

Перебуваючи на природі, будьте уважні, дбайте про власну безпеку.

Нехай ваша присутність буде безпечною для комах, птахів та звірів. При зустрічі з представниками фауни помилуйтеся ними і, якщо пощастись, сфотографуйте.

Підтримуйте чистоту, поводьтеся тихо.

Бережіть дерева і кущі від пошкоджень, залиште квіти та лікарські рослини дикій природі.

Тримайтесь на безпечній відстані від урвищ.

Дбайливо ставтесь до майна підприємства, у т.ч. до інформаційних щитів, межових знаків, пам’ятників.

Не беріть з природи нічого, крім відзнятих світлин. Не залишайте нічого, крім слідів ніг. Не вбивайте нічого, крім часу.