Часті питання

Часті питання

Мандрівникам
  1. Чому парк називається «Синьогора»?
    Якщо на каменисті вершини парку дивитися в ясний день, то каміння на них відбиває сонце з синім відтінком.
  2. Які послуги надає парк відвідувачам?
    Для туристів і відвідувачів парку надаються такі послуги: ночівля в готельних номерах та в котеджах; харчування в колибі або в їдальні готелю; фізкультурно-оздоровчі процедури; супровід туристичних груп та відвідувачів з врахуванням їх інтересів; екскурсії Резиденцією Президента України; надання рекреаційних пунктів для відпочинку та ночівлі; проведення еколого-освітніх занять на природі; навчання з виживання в гірських умовах; консультації щодо туристичних об'єктів парку.
  3. Коли краще відвідати ваш парк?
    Найкращий час для відвідування туристичних маршрутів і рекреаційних пунктів парку - з травня до жовтня включно. Особливо – в будні дні, коли відвідувачів значно менше і довкола – спокій!
  4. Чи можна відвідувати парк взимку?
    Так, взимку окремі туристичні маршрути працюють! Обмеження на відвідування вводяться на період небезпеки сходження снігових лавин (лютий-березень) на маршрутах, які йдуть через вершини гір.
  5. Де дізнатися про туристичні маршрути парку?
    Про туристичні маршрути парку можна дізнатися на сайті парку або при вході/в’їзді в парк (на шлагбаумі) у чергового працівника парку.
  6. Як оплачувати відвідування парку?
    Оплату відвідування парку можна провести на в’їзді (шлагбаумі) в парк у чергового працівника або в бухгалтерії парку.
  7. Що робити, коли ви загубились, травмувалися і не знаєте – що робити?
    Якщо ви заблукали і розгубилися, чи не можете йти далі, то слід зателефонувати на номер 101 (з 2023 року – 112) та пояснити ситуацію. Мобільна мережа є на більшій частині території парку і на вершинах гір – також.
  8. Що робити, коли ви не знаєте куди йти?
    Якщо Ви не знаєте куди йти, то потрібно спускатися вниз схилом до стежки, маршруту чи дороги і далі рухатися ними вниз до виходу з парку. Не слід йти потоками, бо можна травмуватися (каміння мокре і слизьке).
  9. Чи є місця в парку де можна зупинятися з наметом?
    Так, в парку є багато галявин для цього, а найкращі місця для встановлення наметів такі: Полонини: Плаєк, Боревка, Рущина, Лопушна, Шатри. Полонини гір: Середня, Ріпна, Велика Лопушна, Станимир, Щербул. Рекреаційні пункти: Лисиця, Межиріки, водоспад Кузминець, Журавна, Мулівці.
  10. Де можна залишити сміття в парку?
    Місце збору сміття для відвідувачів парку – це шлагбаум на в’їзді в парк. Тут слід залишати сміття в пакетах черговому працівнику парку.
Місцевим мешканцям
  1. Чи потрібно місцевим мешканцям оплачувати перебування в парку?
    Ні, не потрібно для жителів с. Гута і Стара Гута. Оплату беруть з відвідувачів, які проживають за межами цих сіл.
  2. Де можна отримати документи на дрова чи на діловий ліс?
    Для отримання деревини слід написати відповідну заяву на ім’я директора парку. Після позитивної візи цієї заяви, заявнику видається наряд на оплату, а після оплати – на місці відвантаження роздруковуються документи на лісопродукцію (товаро-транспортна накладна). З цими документами можна транспортувати деревину додому.
  3. Що робити у випадку виявлення порушень природоохоронного законодавства?
    У випадку виявлення порушень природоохоронного законодавства слід звернутися усно чи письмово до працівників охорони природних екосистем парку, до чергового на в’їзді в парк (на шлагбаумі) або зателефонувати на номер 102 (з 2023 року – 112) та пояснити суть правопорушення.
  4. Що робити у випадку загрози виникнення стихійних лих (повені, пожежі, буревію)?
    Зберігайте спокій, уникайте паніки, довіряйте офіційним джерелам інформації. Зберіть «тривожну» валізу (документи, цінності, ліки, запасні батареї); Підготуйте запас води, продуктів, сезонного одягу та інших необхідних речей. Закріпіть все необхідне на своїй ділянці, зробіть при можливості захист від стихії. Надайте допомогу дітям, інвалідам та літнім людям, підготуйте їх до евакуації. При поступленні вказівки чи по можливості залиште зону стихійного лиха. Перед евакуацією вимкніть водо-, електро- та газопостачання всіх споруд на ділянці, загасіть вогонь у грубах. Надійно зачиніть вікна та двері, а якщо є час – закрийте вікна та двері щитами (дошками). Відпустіть всіх домашніх тварин, яких не можете евакуювати – дайте їм можливість урятуватися. Якщо Ви не евакуювалися, то у випадку повені підніміться на верхній поверх чи горище. У випадку буревію чи пожежі – займіть підвальні приміщення, які слід зачинити дуже щільно. До прибуття допомоги залишайтеся на своїх місцях і сигналізуйте (телефоном, надписами, звуками, вогнем чи димом) рятівникам, щоб вони мали змогу швидко вас знайти. За можливості перевірте, чи немає поблизу постраждалих, надайте їм допомогу. Якщо потрапили у воду, то зніміть із себе важкий одяг і взуття та шукайте плавучі засоби, якими можна скористатися для утримання на воді до одержання допомоги. Не переповнюйте рятувальний транспорт – чітко виконуйте вказівки рятувальників.
  5. Чи потрібно місцевим мешканцям оплачувати збір грибів, трав та ягід на території парку?
    Ні, не потрібно для не промислової заготівлі – людина може знести зібране на собі, без допомоги транспортних засобів і/або тварин.
Науковцям
  1. Де знайти результати природоохоронної діяльності?
    Результати природоохоронної діяльності парку можна знайти в Літописі природі, який виставляється у встановленому законодавством порядку на сайті. Також можна звернутися телефоном чи е-мейлом, щоб домовитися про дату зустрічі для ознайомлення з літописом.
  2. Куди звертатися, якщо ви плануєте дослідження?
    Листи-звернення потрібно надсилати на електронну ([email protected]) чи поштову адресу (вул. Зарічна 4, с. Стара Гута, Івано-Франківський район, Івано-Франківська область, 77745) адміністрації парку з вказаними, бажаними для Вас, умовами досліджень.
  3. Що потрібно зробити для проведення спільних досліджень?
    Для проведення спільних досліджень потрібно укласти з парком угоду про співпрацю або про виконання спільних наукових проєктів.
Туристичним компаніям
  1. Які туристичні послуги надає парк?
    Для туристів і відвідувачів парку надаються такі послуги: супровід туристичних груп; надання рекреаційних пунктів для відпочинку та ночівлі; екскурсії Резиденцією Президента України; проведення еколого-освітніх занять на природі; навчання з виживання в гірських умовах; консультації з комфортності та унікальності рекреаційно-туристичних об'єктів парку тощо.
  2. З ким поговорити щодо укладення договору про співпрацю?
    Питання укладання договорів є комплексним, тому запити щодо співпраці відправляються на офіційну електронну ([email protected]) чи поштову адресу (вул. Зарічна 4, с. Стара Гута, Івано-Франківський район, Івано-Франківська область, 77745) адміністрації парку.
Освітянам
  1. Які еколого-освітні послуги надає парк?
    Для учнів, студентів і відвідувачів парку надаються такі еколого-освітні послуги: теоретичні та практичні заняття з «Лісової педагогіки з основами виживання»; проведення тематичних акцій з екологічної освіти; супровід еколого-освітніх груп; надання рекреаційних пунктів для проведення еколого-освітніх занять; проведення еколого-освітніх занять на природі; навчання з виживання в гірських умовах; консультації з питань охорони природи та лісового господарства тощо.
  2. Що потрібно зробити для проведення спільних еколого-освітніх занять?
    Для проведення спільних еколого-освітніх занять потрібно укласти з парком угоду про співпрацю або про виконання спільних еколого-освітніх проєктів.
  3. Чи є групові квитки в парк?
    Так, переважно еколого-освітні заняття проводять з групами відвідувачів. Такий квиток можна оплатити в адміністрації парку через касу бухгалтерії.
  4. Чи можуть працівники парку провести заняття для школярів чи студентів?
    Працівники парку обов’язково проведуть не тільки теоретичні та практичні заняття з «Лісової педагогіки з основами виживання», але й екологічні ігри і/або тематичні екскурсії територією парку і Резиденцією Президента України.
  5. Як замовити екскурсію в Резиденцію Президента України?
    Бажаючим відвідати Резиденцію слід надати на офіційну електронну ([email protected]) чи поштову адресу (вул. Зарічна 4, с. Стара Гута, Івано-Франківський район, Івано-Франківська область, 77745) адміністрації парку таку інформацію щодо кожного екскурсанта не пізніше, як за тиждень до початку екскурсії: прізвище, ім’я, по батькові (повністю); число, місяць і рік народження; місце народження; місце реєстрації (прописка); номер документа (паспорта чи свідоцтва про народження), ким і коли виданий; номер телефону. Учасники екскурсії дають згоду на обробку та використання персональних даних відповідно до вимог чинного законодавства України. На екскурсію всім учасникам необхідно мати копії або оригінали документів, що посвідчують особу (паспорт чи свідоцтво).