Івана Купала – в Синьогорі !

Працівники парку з ліцеїстами Львівського державного музичного ліцею ім. С. Крушельницької, згідно з давніх звичаїв та традицій, збирали на Івана Купала квіти, плели віночки, співали пісні та грілись біля багаття. Пращури вірили, що саме в цей день рослини набувають чудодійної сили і цілющі трави стають ще кориснішими. Тож традицією було шукати квітку папороті, яка насправді, не цвіте, проте наші предки були впевнені – квітка існує, але зацвітає вона лише в ніч на Купала.
А вода та вогонь – дві головні стихії цього свята. У воді купаються щоб бути здоровими, а незаміжні дівчата пускають по ній вінки, щоб дізнатись свою долю (куди попливе віночок, там дівчина і вийде заміж). Вогонь, за давніми повір'ями, в цей день набуває очисної сили - у ньому спалюють зламані речі та одяг хворих, а також стрибають через нього.
Зараз же ці традиції стали приводом зібратися разом, загартуватися та розважитися в умовах чарівної природи Українських Карпат.
 

Новини

П’ята Всеукраїнська науково-практична конференція “Євроінтеграція екологічної політики України”

Науковці НПП "Синьогора" прийняли участь в роботі  П'ятої Всеукраїнської науково-практичної конференції "Євроінтеграція екологічної політики України" на базі Одеського державного екологічного університету з доповіддю "Наслідки всихання ялинників Українських Карпат – регіональної екологічної проблеми".

  • Наука

Поновлено маркування на основних туристичних маршрутах та прочищено від завалів

Протягом третього кварталу, для безпечного пересування відвідувачів нашими туристичними маршрутами, працівники відділу рекреації та еколого- освітньої роботи спільно з працівниками ПОНДВ відновлювали маркування та прочищали від завалів такі маршрути: на г. Ріпна, г.Сивуля Мала та г.Сивуля Велика, г.Менчул, г.Ігровець та полонину Боревка.

  • Екологія
  • Еколого-освітня діяльність